Gdański Tydzień Wolontariatu 2020

, , ,

Gdański Tydzień Wolontariatu to partnerska inicjatywa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Miasta Gdańska oraz gdańskich organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, która zawiązała się w związku z obchodzonym na całym świecie w dniu 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza.

Jest to przede wszystkim święto gdańskich wolontariuszy, ale także cykl różnorodnych wydarzeń adresowanych do wszystkich mieszkańców Gdańska. Inicjatywa ma na celu docenienie i integrację gdańskiego środowiska wolontariuszy, promocję idei wolontariatu wśród Gdańszczan i Gdańszczanek oraz upowszechnianie wiedzy o działaniach i akcjach organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i przedsiębiorców, w które w ciągu całego roku angażowani są wolontariusze.

W tym roku będzie to wyjątkowa Gala Wolontariatu, z uwagi na to, iż Gdańsk ma szansę zostać Europejską Stolicą Wolontariatu (EVC) w roku 2022. Nasze miasto konkuruje o ten zaszczytny tytuł z Izmirem, Madrytem i włoską Gorizią! Odbędzie się ona 5.12.2020 o godz.17.00 w formie ONLINE!

Chcemy poinformować również, iż w związku z panującą epidemią mamy na uwadze bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, a także zminimalizowanie ryzyka zakażenia chorobą koronawirusową COVID-19 odbiorców oraz pracowników RCWG staramy się zapewnić maksymalne środki bezpieczeństwa.