GRA MOTYWACYJNA

, , ,

 

W ramach wolontariatu pracowniczego urzędnicy w Gdańsku stworzyli wyjątkową grę motywacyjną. Gracz przeskakując po planszy z dnia na dzień podejmuje wyzwania, pomaga innym i dobrze się bawi. Na uczestników czeka 31 zadań, podczas których dba się o zdrowie, relacje czy środowisko. Projekt jest inicjatywą w ramach akcji Godzina dla Gdańska, która odbędzie się 13 października. Nadal można zgłaszać swoje pomysły.

13 października na planszy i w rzeczywistości to święto miejskiego wolontariatu. W ramach Godziny dla Gdańska, w całym mieście planowanych jest szereg inicjatyw społecznych i wolontariackich. Wydarzenie ma wspierać lokalne inicjatywy oraz pokazać, jak wiele jest w Gdańsku wolontariuszy i wolontariuszek, aktywistów i aktywistek, szkół, instytucji, organizacji i firm, które na co dzień działają na rzecz innych i dokonują realnych zmian. Projekt jest otwarty i wciąż można zgłaszać w nim swoje inicjatywy.

Zagraj i zadbaj o siebie i innych
Wolontariusze z Urzędu Miejskiego w ramach Godziny dla Gdańska stworzyli grę motywacyjną. Jej celem jest zwrócenie uwagi na małe rzeczy, jakie można zrobić dla siebie i innych, dbając o komfort psychiczny, planetę oraz drugiego człowieka. Autorzy poprzez zabawę chcą zwrócić uwagę oraz skłonić do refleksji nad codziennymi nawykami, pokazać różne społeczne możliwości pomocy i zachęcić do dyskusji. Gra ma także poprzez zabawę zachęcić do działań w ramach wolontariatu. Plansza znajduje się w załączeniu.

Jak grać?
Gra składa się z 31 pól. Każde pole to jeden dzień i jedno wyzwanie do zrobienia czy przemyślenia.

  1. Wydrukuj planszę, powieś ją na tablicy korkowej
  2. Zaproś znajomych do zabawy
  3. Ustawcie pionki na starcie (np. wbijając pinezki) i już 1 października wystartujcie

Wolontariat pracowniczy, bo warto pomagać
W miejscu pracy też można działać i pomagać. W Urzędzie Miejskim w Gdańsku wolontariat pracowniczy działa z powodzeniem już od 4 lat. Zaangażowani pracownicy mają na swoim koncie wiele udanych akcji pomocowych i wspierających na rzecz mieszkańców i gdańskich organizacji pozarządowych. Wolontariat w zakładach pracy to działania pracowników wolontariuszy na rzecz innych. Osoby zaangażowane wykorzystują przy tym swoje umiejętności, zdolności rozwijając jednocześnie talenty w innych dziedzinach.

Wolontariusze z Urzędu chętnie podzielą się wiedzą i dobrymi praktykami, jak stworzyć taką inicjatywę w pracy. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu mailowego na wolontariat@gdansk.gda.pl.