Gdański Tydzień Wolontariatu 2016

I edycja Gdańskiego Tygodnia Wolontariatu wystartowała 5 grudnia 2016 r. Ubiegłoroczne wydarzenie rozpoczęła Ogólnopolska Konferencja „Masz moc – edukujemy i inspirujemy”. W spotkaniu, które odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności, udział wzięły osoby ze świata organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i biznesu z Polski i zagranicy.

Kolejnym punktem programu była impreza integracyjna dla aktywnych wolontariuszy w klubie Parlament, podczas której odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ja w Wolontariacie”. Poprzez udział w konkursie wolontariusze, którzy na co dzień , akcyjnie, po szkole lub pracy, udzielają się na rzecz lokalnych środowisk, mogli zaprezentować swoją aktywność. Mieszkańcy Gdańska mogli zaś podziwiać bogactwo różnorodności działań, w jakie każdy może się zaangażować.

Obchody Święta Wolontariuszy zwieńczyła Gala Wolontariatu, która odbyła się 12 grudnia. Podczas uroczystego spotkania mieszkańców Gdańska z Prezydentem Miasta, Panem Pawłem Adamowiczem, zostały wręczone statuetki dla najbardziej aktywnych wolontariuszy, koordynatorów, szkolnych klubów wolontariackich oraz firm zaangażowanych społecznie.

W trakcie Tygodnia mieszkańcy Gdańska mogli poznać różnorodne barwy wolontariatu poprzez zaangażowanie się w grę miejską „Masz moc”. Była to nie tylko świetna zabawa, ale i przy okazji ciekawa forma zapoznania się z działalnością gdańskich organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych.